Kot Pies Produkty Szelki

Szelki dla małych psów i kotów

szelki - mały pies

Oferta szelek dla małych psów i kotów w sklepach zoologicznych obejmuje produkty wykonane z bardzo wytrzymałej taśmy propylenowej. Dostępne one są w dużej gamie kolorów, pozwoli to dobrać coś, co podkreśli charakter psa lub upodobania właściciela.

Jak skonstruowane są szelki?

Wykonane są one z materiału, który nie powoduje uczuleń i podrażnień. Jego trwałość zapewnia długie użytkowanie, a miękkie wykończenie daje zwierzęciu pełen komfort noszenia. Rozmiar M/L jest odpowiedni dla większości małych psów i kotów. Każde z nich, o obwodzie szyi i brzucha od 35 cm do 57 cm, będzie mogło je nosić. Co więcej, na dolnym pasku szelek znajduje się dodatkowy regulator, by jeszcze bardziej zwiększyć komfort naszego pupila. Taka konstrukcja jest optymalna dla każdego zwierzęcia.

Dlaczego potrzebne są szelki lub obroża?

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w naszym kraju każde zwierze wyprowadzane poza mieszkanie musi mieć obrożę lub szelki. Dodatkowo powinno być wyprowadzane na smyczy. Szelki w szczególności stosuje się dla psa, któremu zdarzają się ucieczki, a oswobodzenie się z obroży nie stwarza zbytnich trudności. Samodzielne zdjęcie szelek jest dla pieska niemożliwe i wymaga pomocy człowieka. Inaczej jest w przypadku kotów, tu ze względu na budowę anatomiczną stosowanie szelek jest obligatoryjne. W przypadku gdy zwierzę zapięte w obroży próbuje się uwolnić, następuje dość duże ciągnięcie w okolicy szyi i klatki piersiowej. Ten efekt nie występuje w przypadku szelek, gdyż siła rozchodzi się równomiernie, zapobiegając punktowym przeciążeniom.

Jak dobrać szelki?

Dobiera się je ze względu na rozmiar zwierzęcia. Szelki dla yorka maltańczyka buldoga francuskiego będą odpowiednio mniejsze niż te przeznaczone dla owczarków czy innych dużych psów. Bardzo ważne jest także to, by nasz czworonóg dobrze się w nich czuł. Prawidłowo dobrane miękkie szelki dla małego psa nie powinny być dla niego przeszkodą w poruszaniu się. Właściwe ich dobranie musi gwarantować komfort szczególnie w przypadku psów żywiołowych, które lubią czasem walczyć z właścicielem. Efekt takich zabaw nie może kończyć się dla psa kontuzją lub bólem. Dobranie szelek dla kota jest bardzo podobne, gdyż najważniejszy jest komfort czworonoga. Dlatego wybór powinien paść na produkt, który możemy maksymalnie dopasować do fizycznych warunków czworonoga.

Bezpieczeństwo zwierzęcia

Szelki powinny być odpowiednio dobrane do wielkości pupila. Szelki dla kota ze względu na anatomię zwierzaka powinny być odpowiednio dostosowane za pomocą regulowanych pasków. Koty z reguły nie lubią chodzić na uwięzi, a źle dopasowane szelki będą jeszcze bardziej utrudniać poruszanie. Sytuacja taka może doprowadzić do tego, że kot będzie źle reagował na próby założenia mu szelek. Warto więc zadbać, by na samym początku zapewnić mu maksimum komfortu.

Psy dużo łatwiej akceptują obroże lub szelki. Nie znaczy to jednak, że w ich przypadku można zaniedbać dopasowanie szelek. Powinny one być dobrane we właściwym rozmiarze, a dopasowanie przeprowadzane tak, aby w przypadku próby uwolnienia się z uwięzi pies nie poniósł szkody.

You may also like

pies - przyjaciel człowieka
Pies

Pies najlepszym przyjacielem człowieka

Nie bez powodu mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Oczywiście nie brakuje też miłośników kotów, królików, koni czy
bieganie z psem
Pies

Jak zacząć bieganie z psem?

Niektóre rasy psów są po prostu stworzone do aktywnego trybu życia i nie powinno się im tego ograniczać. W ostatnim