Pies Produkty Smycze

Smycze dla dużych i średnich psów

psy na smyczy

Smycz dla psa spełnia wiele funkcji. Służy wyprowadzaniu zwierzęcia, ale też sprawowaniu nad nim kontroli – powinna umożliwiać komunikację z psem: naciągnięta, jest sygnałem, by pies się zatrzymał. Nie ma jednego modelu smyczy odpowiedniego dla każdego psa. Wiele zależy od charakteru czworonoga, okoliczności, w których ma być wykorzystywana smycz, a także – od wielkości psa. O ile w przypadku szczeniąt czy psów ras małych wystarczy delikatna linka, o tyle średnie i duże psy potrzebują mocnej, wytrzymałej smyczy, której nie będą w stanie zerwać. W przeciwnym razie smycz może szybko się zniszczyć albo co gorsza, pies może uciec lub swoimi wybrykami doprowadzić do urazu ręki opiekuna. W naszym sklepie proponujemy profesjonalne, wytrzymałe smycze dla dużych i średnich psów – idealne na spacery czy wycieczki w plener.

Na co zwracać uwagę, kupując smycz dla dużego psa?

Duży czy średni pies to często silne, niełatwo poddające się kontroli zwierzę. Dobrze dobrana smycz pomoże mu w nauce posłuszeństwa i pomoże zachować bezpieczeństwo, kiedy kierowany instynktem czworonóg będzie chciał zerwać się w kierunku drugiego psa czy innego atrakcyjnego bodźca. Smycz dla owczarka niemieckiego czy amstaffa musi być przede wszystkim mocna. Im większe i cięższe zwierze, tym bardziej obciążona jest linka czy taśma – zbyt delikatna, szybko pęknie i przestanie spełniać swoją rolę. Ważny jest także dobrej jakości karabińczyk, który będzie musiał wytrzymać mocne naprężenie, gdy pies zacznie ciągnąć. Dobrze dopasowana smycz dla dużego lub średniego psa to większe bezpieczeństwo, ale też łatwiejsza kontrola nad psem. Opiekun będzie czuł się pewniej, a odpowiednio sterując smyczą, pokieruje psa w wybranym kierunku. Zyska też większą kontrolę, gdy pies zacznie ciągnąć czy się wyrywać. Im większa rasa psa, tym solidniejsza powinna być smycz: warto upewnić się, że lina czy taśma są mocne, odporne na zerwanie czy strzępienie, a posłużą dobrze i długo. Plusem dla opiekuna będzie też wygodna rękojeść.

Smycze dla dużych i średnich psów – oferta sklepów

Sklepy proponują szeroki wybór smyczy dla dużych i średnich psów. Te różnią się nie tylko kolorystyką czy wzorem, ale przede wszystkim długością i zastosowaniem. Proponujemy bardzo wytrzymałe smycze z liny lub taśmy o stałej długości, ale też praktyczne smycze przepinane, których długość można zmieniać w zależności od potrzeb – krótka pozwoli dobrze kontrolować psa, dłuższa da mu więcej swobody, by mógł się wybiegać czy radośnie eksplorować bezpieczny teren. Na uwagę zasługują również smycze treningowe, idealne dla młodego średniego lub dużego psa – ułatwią bezpieczną naukę współpracy z opiekunem. Dla alergików proponujemy specjalne smycze antyalergiczne, które można prać w wysokiej temperaturze, regularnie usuwając zabrudzenia i alergeny. Wszystkie smycze są dostępne w różnych rozmiarach, tak by grubość taśmy czy jej długość można było maksymalnie dopasować do gabarytów zwierzęcia, jego wieku, temperamentu i potrzeb. Każdy właściciel średniego lub dużego psa znajdzie w ofercie coś dla siebie.

You may also like

pies - przyjaciel człowieka
Pies

Pies najlepszym przyjacielem człowieka

Nie bez powodu mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Oczywiście nie brakuje też miłośników kotów, królików, koni czy
bieganie z psem
Pies

Jak zacząć bieganie z psem?

Niektóre rasy psów są po prostu stworzone do aktywnego trybu życia i nie powinno się im tego ograniczać. W ostatnim